Parašė: GiN 2010 m. kovo 15 d., pirmadienis

Straipsnis perkeltas į tinklaraštį ApieAlu.lt:
http://www.apiealu.lt/2010/03/reportazas-alaus-gamyba-namuose-2-dalis.html

{ 18 komentarai (-ų)... read them below or Comment }

 1. Vakar atsidarėm sutaupytą butelaitį nuo mano gimtadienio. Uch, gaila, kad negaliu gerti. Kvapas buvo nuostabus. Skonis kiek aštrokas, bet gerokai švelnesnis, nei ragauto tądien. Vyras kaip katinas laižėsi :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Va ką reiškia brandinimas :) Džiugu girdėti tokius atsiliepimus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Super reportažas! Sveikinu su puikiu alumi. Paskleisiu šią info.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ai dar, aš irgi Indian Pale Ale užraugiau, tik rūgimo metu dar imečiau 50 g. Aroma apynių, taip vadinamas "dry hopping", nepakartojamai išrūgęs alutis kvepėjo, įdomu, koks bus subrendęs...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Naminis, ačiū už žinios paskleidimą iš anksto :) Aš tavo blogą irgi skaitau ;) Šiaip tas IPA misos koncentratas yra jau apyniuotas, ar nebus per daug?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Apynių aluje nebūna per daug :) O tuo labiau tai IPA garsėjantis ypatingai dideliais apynių kiekiais. Ir jei nevirti apynių, o dėti juos fermentacijos metu, tai kartumo tas nepridės, o tik aromatą, jei aromatas bus per stiprus, teks ilgiau pabrandinti ir tiek. Žodžiu - paeksperimentavau, pirmu įspūdžiu nenusivyliau - negalėjau nosies atitraukt kaip skaniai kvepėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gražus rezultatas gavosi :)
  Tas didelis butelis (antra foto) tai 2 litrų nuo kanapinio ar kažko panašaus? Kamšteliai jam tie patys tinka?
  Beje ir as neseniai IPA viriau. Dabar antrinėj fermentacijoj dvi savaites su 60 gramų Eeast Kent Goldingsų stovės, kvapelis nepakartojamas :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Taip, tas didelis žalias butelis nuo "Kanapinio", tik, kaip rašiau, gaila, kad į tokius jau nebepilsto, dabar yra balti su tuo "gražiu" kamšteliu, kuris visiems kietai atrodo :) Tik nesuprantu, kodėl baltas butelys?! Tiems seniems tiko paprasti kamšteliai. Labai stilingai atrodo toks didelis butelys su paprastu kamšteliu :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Dar papasakokit, kaip dedat apynius antrinei fermentacijai? Turbūt ją atliekat ne buteliuose, o antrinės fermentacijos inde?

  AtsakytiPanaikinti
 10. Aš šį kartą sudėjau į pirminės fermentacijos indą, prieš sudedant mieles, nes žinojau, kad nebus laiko man antrinės daryti. Šiaip dažniausiai deda į antrinės fermentacijos indą ir kokiam medžiaginiame maišelyje, prieš tai jį pavirinus, dėl sterilumo, bet nežinau ar yra skirtumas.
  Tai va, sudėjau palaidas granules ir tiesiai po pirminės fermentacijos iš to indo ir pilsčiau į butelius, su visais apyniais, kurių dalelės plaukiojo (nors dauguma buvo nusėdę ant sienelių ir mielėse). Žodžiu - sau dariau, dėl prekinės išvaizdos nesijaudinau, o apyniai man yra bet kokioj formoj malonūs, nieko tokio, kad keli lapeliai plaukios butely :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ir dar, alus man buvo išrūgęs jau po 3 dienų (burbuliavo rečiau nei kartą per minutę), bet į butelius pilsčiau ketvirtą dieną, nes po 3 dienų laiko neturėjau, aišku nekenkia ir 7 dienas palaukti, jei nėra laiko, bet paprastai, kaip sakiau, vadovaujuosi "burbulas per minutę" taisykle.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šiap sausai apyniuot patartina bent porą savaičių. Palmeris rašo, kad įdėjus kartu su mielėm aromatas bus pašalintas kartu su CO2. Žinoma jo kažkiek lieka, o ypač idėjus daugiau apynių. Aš taip subėriau granules tiesiai į kitą indą ir tada supratau, kad padariau didelę klaidą, nes dabar bus vargo juos nufiltruojant. Bandysiu sifoną aprišt kokia dienine užuolaida (taip, reiks nukirpt kampą virtuvinės :D)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Sveiki, gal kokiu patarimu duosit :)
  Radau namie 2 stiklinius sloinikus po 20l vynui gamint. Ir nusprendziau neperkant naminio aludario rinkinio pabandyt juose pasigamint alaus is Misos koncentrato. Tai va:
  Viska padariau pagal instrukcija, viska ismaisiau vienoje talpoje, bet kadangi busimo produkto gavosi 23l. mazdau per puse supyliau i 2 skirtingus sloinikus, ir uzdejau burbuliatorius. Taciau 3ioj dienoj kazko dar neburbuliuoja, gal del to, kad namie 17 laipsniu... taigi nunesiau i mazesni kambari, pasildziau ji iki 23laipsniu ir vienas sloinikas kas 3 min pradejo burbuliuot. Tai nzn ar cia viskas pas mane gerai einasi, ar kazkur padariau grubia klaida... Gal kokiu patarimu duosit ka toliau daryt ? :) is anksto Dekoju

  AtsakytiPanaikinti
 14. Iš to, ką parašei, procese nieko blogo nematau. Dėl temperatūros gali būti, nes elio mielėms geriau aukštesnė (turėjo būti parašyta ant rinkinuko rauginimo temperatūra). Ar mieles dėjai prie tokios temperatūros kaip parašyta? Ar laikeisi instrukcijų? Beje, koks rinkinukas? 23laipsniai - ok, tik įsibėgėjus turėtų dažniau nei kas 3 min. burbuliuot.

  AtsakytiPanaikinti
 15. manau, kad issiaiskinau kame beda... as mieles karstam vandeny istirpinau ir mieles numiro :( pirmas blynas prisviles :)
  As daba nusipirkau paprastu mieliu ir 4oj dienoj jas supyliau. Gal turit spejimu kokia bus "Alaus" ateitis ? gal jau ispilt ir is naujo bandyt ? :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Ką reiškia paprastų mielių? Kepimo? Šiaip kepimo mielės skiriasi nuo alaus mielių ir nelabai tinka tam reikalui. Yra specifinės rūšys alaus daromos su kepimo mielėmis, bet tavo atveju tai geriau buvo pirkti alaus mieles. Alus rūgs ir su kepimo mielėm, bet skonis gali būti nelabai. Parašyk dėl mielių ir koks rinkinukas?

  AtsakytiPanaikinti
 17. Nuotraukoje matau ant alaus butelio labai originalias etiketes. Ar jų liko ir kokia būtų galimybė gauti pavyzdžius kol kas didžiausios LT lietuviškų etikečių kolekcijos papildymui?
  pm.alus@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 18. Povilai, parašiau atsakymą el. paštu ;)

  AtsakytiPanaikinti

Populiarūs įrašai

Archyvas

Teikia „Blogger“.

Sekėjai

- Copyright © Fotografuoju.lt -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -